Jump to content
Facebook Twitter Youtube

Tatuajele, arta sau fita ?


rusu--
 Share

Recommended Posts

Multora dintre noi ne plac tatuajele si chiar avem cel putin unul. Daca ai un tatuaj nu ezita sa postezi aici o poza cu el sau daca vrei sa iti faci unul nu ezita sa ne ceri sfatul in alegerea tatuajului potrivit.

Link to comment
Share on other sites

Guest revan micutz

Si eu as dori sa imi fac un tatuaj, nu permanent. Cu numele unei fete si.. am aceeasi dilema ca a lui Dochin, unde sa mi-l fac? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Sincer...? Ceva micut si frumos. Eu am un tribal pe exteriorul piciorului stang de marime cat tot piciorul si pe exteriorul piciorului drept am 2 litere chinezesti care inseamna "curaj"

O fraza in limba araba merge tatuata pe antebrat.

Link to comment
Share on other sites

As dori sa imi fac un tatuaj cu numele meu , dar nu sunt sigur unde ar sta mai frumos , daca imi dati un sfat as fi multumit :).

Ai o idee foarte buna DOCHIN. Parerea mea e sa'ti faci pe mana asa am si eu :)......

 

Si eu as dori sa imi fac un tatuaj, nu permanent. Cu numele unei fete si.. am aceeasi dilema ca a lui Dochin, unde sa mi-l fac? :lol:

Parerea mea e sa nu'ti faci nici un tatuaj cu numele fetei, c'o sa'ti para rau. Era sa'mi fac si eu candva, dar am avut un mic exemplu, m'am hotarat sa nu'mi mai fac :).  

  • I love it 1
Link to comment
Share on other sites

De ce sa fim priviti urat de cei din jur? Daca as avea multi bani printe primele lucruri care le-as face este acela ca m-as tatua pe tot corpul. Cum as arata :)) ???

 

Tind sper Lil` Wayne versiunea alba.

Link to comment
Share on other sites

Guest revan micutz

De ce sa fim priviti urat de cei din jur? Daca as avea multi bani printe primele lucruri care le-as face este acela ca m-as tatua pe tot corpul. Cum as arata :)) ???

Vei arata ca Alex Velea. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Eu am pe mana dreapta dar parerea mea este sa nu va faceti ca sunteti priviti cu ochi urati din partea oamenilor din jur

Nu-i adevarat, nu totii oameni de privesc cu ochi urati... Doar cand abia iti cunosti socrii :))) (aia da) .

 

Eu am 3 tatuaje... 2 pe picior si 1 pe mana , le-am facut pe la 12-16 ani. Si intr-adevar cand mi-am cunoscut socrii a iesit belea :)). Golan, derbedeu si d-alea :)).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sincer fiecare vede chestia cum vrea..eu apreciez pe cei care stiu sa faca tatuaje..dar nu o inima cu sageata in ea..sa faca o arta ..din cea ce face..eu mi-as dori bine inteles sa imi fac un tatuaj ..mai mare ..dar mai bine raman asa cum ..ma lasat Dumnezeu ..

  • I love it 1
Link to comment
Share on other sites

Eu am pe mana dreapta dar parerea mea este sa nu va faceti ca sunteti priviti cu ochi urati din partea oamenilor din jur

Nu poti generaliza,sunt "n" categorii de oameni iar fiecare priveste intr-un alt mod tatuajele.Parerea mea este ca inainte de a va face tatuajul sa va ganditi foarte bine deoarece este ceva permanent iar in viitor exista posibilitatea sa regretati.Sfatul meu este sa nu il faceti la vedere.De ce?din 2 motive:cu cat il vedeti mai mult cu atat va plictisiti mai repede de el si al 2-lea motiv,facandu-l la vedere demonstrati ca intradevar este o fita(parerea mea).Sincer tatuajul pe care il face o persoana consider ca trebuie sa il/o reprezinte,sa semnifice ceva iar cele mai potrivite locuri sunt pe coaste,pe spate si pe piept deoarece aceste zone sunt mai putin vizibile.Pana in momentul de fata am 2 tatuaje,iar ambele le-am facut pe spate.

 

Inca ceva,aveti foarte mare grije deoarece pentru 90% dintre persoanele care se tatueaza devine o dependenta.

post-147-0-53771700-1371037931_thumb.jpg

  • I love it 1
Link to comment
Share on other sites

Eu consider o "fita" doar acele tatuaje care sunt la fete pe: fund, calcai (picior) si tatuaje gen simple; iar la baieti consider fita tatuajele fara imaginatie: un sarma ghimpata, flacari, craniu, aripi.

Consider arta, tatuajele mari de pe spate, sau cele creative de pe mana (gen portret sau landscape-uri)

  • I love it 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

SI plecand de la ideea : Un cocalar si-ar tatua intotdeaua un dragon, dar un dragon niciodata nu si-ar tatua un cocalar ; multe dintre aceste tatuaje sunt simple fite, aere. Unii se simt mai sus decat altii daca au un tatuaj.

Daca ati urmarii acele emisiuni de pe Discovery veti observa adevarata arta. Tatuaje care reprezinta ceva moral, si care sunt facute in aducerea aminte a unei intamplari sau a cuiva.

 

Nota bene : Nu luati decizii care va pot afecta intr-un mod negativ viitorul !

  • I love it 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Arta sau fita?

depinde si de om , unele fete le fac pt. a fi mai senzuala

baietii le fac pt. a arata mai smecher[de cartier] , sau ca sa le iasa corpu` in evidenta :D

 

altii fac ceva mic si frumos , de ex. numele meu pe chineza sau altcva dar sa le reprezinta :D

Link to comment
Share on other sites

Eu de mult vreau sa imi fac tatuaje da cand mai cresc ca o sa ma bata tata la cap toata viata ca dc mi-am facut da cred ca imi scriu ceva pe mana sau ceva pe piept ceva care sa nu arate aiurea si sa nu zica lumea ca tatuajul e semnul diavolului cum aud la fiecare om da eu cred ca este o arta necunoscuta de multi oameni si sper ca o sa fie apreciata in viitor pt ca am de gand sa imi fac ceva tatuaje

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

WHO WE ARE?

CsBlackDevil Community [www.csblackdevil.com], a virtual world from May 1, 2012, which continues to grow in the gaming world. CSBD has over 70k members in continuous expansion, coming from different parts of the world.

 

 

Important Links