Jump to content
Facebook Twitter Youtube

Tatuajele, arta sau fita ?


rusu--
 Share

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Eu, sincer, mi-aş face unul, maxim 2-3, dar nu d'alea cu şerpi, cu porcării. Ci, cu texte, cu persoane importante, sau ceva'n gen.

Deci, pentru mine, tatuajele sunt o artă, sunt o modalitate prin care persoana îşi exprimă modul de a fii, nu sunt o fiţă.

Link to comment
Share on other sites

Personal,cred că este o artă pentru cei care practică această meserie.Pentru că , nu cred că toată lumea poate realiza un tatuaj cum este acesta:

1gzRw.jpeg, totuși , din păcate mai există și unele persoane ( in general fete. ) care își fac tatuaj doar pentru că și prietenele lor au.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

eu am 2 tatuaje, nu imi pare rau ca le-am facut desi unul am de gand sa mi-l refac

primul l-am facut la 16 ani, cand eram mica si eram suparata, sau mi-era dor de sora mea ma intindeam pe spate seara si ma uitam la stele si la luna, si ma gandeam ca as fi vrut sa fiu si eu o stea pe cer sa vad lumea de sus, asta reprezinta primul meu tatuaj, iar al 2-lea sunt cateva crengute cu floricele de cires, cand eram mica si ma duceam la tara nu ma gaseai in alta parte decat cocotata in ciresi :))) aveam mai multe zgarieturi ca un baiat :))), si intr-un fel imi aduce aminte de momentele fericite si de diminetile in care stateam sub cires cu cana de ceai cald in mana.

14mdhlz.jpg2h5464n.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
Guest majesttisk *

Tatuajele sunt o arta atunci cand spun o istorioara, cand simbolizeaza ceva. Unii isi fac tatuajele de dragul de a parea mai duri in timp ce altora chiar le plac si vor sa povesteaza prin intermediul la "cerneala"

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Clar, tatuajele sunt artă... pentru cine ştie să le vadă. Şi eu aş dori să-mi fac un tatuaj, din păcate... trebuie să aştept până la 18 ani, dar nu-i nimic.... aşteptarea va merita.

 

Nu sunt de acord cu tatuajele ce reprezintă numele unei persoane... S-au destrămat căsnicii care au ţinut 20 ani... şi voi credeţi că relaţia voastră de maximum 2 ani va ţine pentru totdeauna, iar numele ei pe urmărul tău cu ce va mări dragostea voastră? Cu nimic.

  • I love it 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Fiecare individ este liber sa se exprime , atat verbal cat si gestual , atata tmp cat nu lezeaza pe cei din jur . Daca cineva vrea tatuaj , isi face tatuaj . Daca vrea piercing , este liber sa isi faca . Este alegerea fiecaruia cum se exprima . Un individ cu tatuaj nu este mai prejos decat unul fara tatuaj si nu ar trebui desconsiderat doar pentru acest lucru . Cat despre orice tara democratica . Am vazut eu pe internet , in Germania medicii au si par roz si tatuaje destul de vizibile , chiar si piercing-uri . Ei bine , nimeni nu se uita urat la ei . Oare pentru ca sunt ceva mai "open minded" decat romanii? Oare pentru ca respecta medicul pentru ceea ce este la spital si nu ii pasa de ce face in viata personala ? Numai ei stiu de ce ! :D

Edited by SkyFaLL # NewLifeZM
  • I love it 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

In general tatuajul il poti considera si o arta si o fitza , depinde ce tatuaj vrei sa-ti faci sau ai deja . 

 

O arta il poti considera atunci cand ai / vrei sa-ti faci un tatuaj care te reprezinta pe tine , persoana iubita sau chiar familia .

O fitza il poti considera atunci cand ai / vrei sa-ti faci un tatuaj in general la fete stelute , baratari , fluturasi etc .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Un tatuaj este o " ARTA " dar trebuie sa reprezinte ceva pentru cel care il poarta, nu iti poti face ceva la intamplare cum ar fii un " tribal " care după parerea mea este doar o măzgălitura.

Dacă ai vrea să iti faci un tatuaji iti faci unu care să reprezinte ceva orice nu contează .

Edited by Manifest
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 4 months later...
  • 1 month later...

E corpul vostru,fiecare face ce pofteşte dar o să fiu sigur că o să regretaţi. 

 

 

Am un prieten care a fost respins la academia de poliţie din cauza unei tâmpenii de tatuaj,în fine cum am zis şi mai sus fiecare face ce vrea. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...

Pot spune ca tatuajele sunt o arta,dupa parerea mea chiar grea,si eu la randul meu imi voi face un tatuaj ,dar astept sa mai treaca timpul.Tatuajul trebuie sa te exprime,nu trebuie sa il faci de dragu de al face pentru ca ,cu trecerea timpului poate vei regreta decizia pe care ai luat-o acum ceva timp.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

WHO WE ARE?

CsBlackDevil Community [www.csblackdevil.com], a virtual world from May 1, 2012, which continues to grow in the gaming world. CSBD has over 70k members in continuous expansion, coming from different parts of the world.

 

 

Important Links