Jump to content
Facebook Twitter Youtube

[Tutorial] Creare admin pe adminmod


Microsoft
 Share

Recommended Posts

Crearea unui admin pe AdminMod.

- Intram frumos in addons / adminmod / config / users.ini

- Deschidem fisierul users.ini ( in acest fisier adaugati admini ) si adaugam linia :

Nick:Parola:Acces , unde in loc de Nick inlocuiti numele adminului , in loc de Parola puneti parola adminului si la Acces inlocuiti cu Accesul adminului ( Owner , Moderator , Administrator , Slot ) . Pentru calcularea nivelelor de acces intrati aici .

- Exemplu de admin ( respectiv owner ) :

ZeUs:survive:131071

Logarea unui admin pe AdminMod.

Avem 2 variante .

1) Intram pe server cu numele de admin , dam consola si scriem :

Cod:admin_password survive unde survive este parola adminului respectiv.

2)Intram in Cs , dam consola si scriem :

Cod:setinfo _survive parola. Eu am dat un exemplu. Prefixul vi-l puteti modifica voi , intrand in addons / adminmod / config / adminmod.cfg si modificand linia :

Cod: password_field _password Cu ce prefix vreti voi .

Crearea unui admin pe AmxModX.

- Intram frumos in addons/amxmodx/config/users.ini

- Deschidem fisierul users.ini ( in acest fisier adaugati admini ) si adaugam linia :

"Nick" "Parola" "Acces" "a" -> Aici am facut un admin pe Nume

"123.45.67.89" "" "abcdefghijklmnopqrstu" "de" -> Aici am facut un admin pe Ip ( Am dat un exemplu de ip , dvs. cand faceti adminul inlocuiti ip-ul acesta cu cel al adminului respectiv .)

"STEAM_0:0:123456" "" "abcdefghijklmnopqrstu" "ce" -> Aici am facut un admin pe Steam

Logarea unui admin pe AmxModX.

Pentru Modul AmxModX avem doar o singura metoda de logare si anume :

Intram in Cs , dam consola si scriem :

Cod:setinfo _survive parola .Eu am dat un exemplu. Prefixul vi-l puteti modifica voi , intrand in addons / amxmodx / config / amxmodx si modificand linia :

Cod: amx_password_field "_pw"Cu ce prefix vreti voi .

Sper sa va ajute acest tutorial ! Have a nice day

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

WHO WE ARE?

CsBlackDevil Community [www.csblackdevil.com], a virtual world from May 1, 2012, which continues to grow in the gaming world. CSBD has over 70k members in continuous expansion, coming from different parts of the world.

 

 

Important Links