Jump to content
Facebook Twitter Youtube

Live for Speed


Shuya
 Share

Recommended Posts

Live for Speed este un simulator de curse online ce si-a propus sa ofere o experienta cat mai realistica asupra controlului si comportamenului masinii.

Jocul este comercial insa poate fi descarcat integral si folosit in mod demo , iar prin cumpararea unei licente il puteti "descuia".
Vi se ofera mai multe moduri de joc : Training, Multiplayer, Single Player si Hot lapping.

 

 

liveforspeeds2alphafull.jpg

Engine-ul jocului se ocupa de simularea fizicii cauciucurilor, suspensiilor, tractiunii, aerodinamicii, cutii de viteza, ambreiaj-ului, de damage la caroserie si motor samd.
Jocul merita incercat, macar pentru controlul si fizica masinii.In plus puteti conduce masina si cu ajutorul mouse-ului.

De asemenea merita luat in calcul si faptul ca nu cere resurse fantastice.
 

s2southcity35.jpg

 

liveforspeed03.jpg

 

lfsvoitures.jpg

Edited by • What's UP Doc? •
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

E simulator , la ce te asteptai , la o alta serie din Need for Speed?

Grafica cam lasa de dorit , dar din punct de vedere al simularii , joculetul e destul de bun :1:

Are dreptate,nu prea o să vezi simulatoare cu grafică bună ca la jocurile ăstea moderne.Cum ar fi Fight Simulator deluxe in poze arată bine şi în pc praf.Simulatoarele sunt create ca să inveţi ceva din ele,driving simulator,farming simulator ... etc.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest left the community

L-am jucat in urma cu ceva ani,cred ca e un simulator foarte bun si ai nevoie de ceva timp sa-l stapanesti catusi de putin.

Link to comment
Share on other sites

Guest left the community

Release date(s)

July 13, 2003 (S1)

June 24, 2005 (S2 alpha) e de inteles faptul ca jocul nu sta asa bine la capitolul grafica.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Imi place foarte mult acest joc, sunt un fan mare al simulatoarelor (mai ales Flight Simulator). La prima impresie cand l-am jucat mi s-a parut foarte bun, grafici bune, un control cam de nota 8. Se joaca foarte bine cu volan.

 

Bravo pentru review .

  • I love it 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

WHO WE ARE?

CsBlackDevil Community [www.csblackdevil.com], a virtual world from May 1, 2012, which continues to grow in the gaming world. CSBD has over 70k members in continuous expansion, coming from different parts of the world.

 

 

Important Links