Jump to content
Facebook Twitter Youtube

Un adolescent dependent de jocuri online a murit dupa 22 de zile petrecute la calculator. Ce s-a intamplat


rusu--
 Share

Recommended Posts

Un adolescent dependent de jocurile online a murit dupa ce a jucat "Defence of the Ancients" timp de 22 de zile.

 

Baiatul de 17 ani , din Rusia , care avea piciorul rupt , se plictisea acasa si din aceasta cauza si-a deschis calculatorul si a intrat sa joace pe internet "Defence of the Ancients" Timp de 22 de zile , el a stat aproape incontinuu in fata calculatorului , oprinduse doar sa manance si sa doarma pentru cateva ore.

Autoritatile spun ca tanarul era dependent de jocurile online si ca in ultimii 2 ani a petrecut mai mult de 2000 de ore in fata monitorului. Zilnic, baiatul , cunoscut sub pseudonimul " RUSTAM " petrecea cel putin 6 ore in mediul online.

Parinti spun ca , de obicei , auzeau zgomote de taste din camera baiatului , dar pe data de 30 august nu a mai auzit niciun zgomot.

Doctotii spun ca baiatul a murit din cauza unui cheag de sange , care s-a format din cauza ca nu a facut miscare timp indelungat.

 

61712873.jpg

 

  • I love it 1
Link to comment
Share on other sites

Păcat că a murit , dar dependența nu este bună deloc !

Să vă dau un sfat , nu stați ca disperați la PC !

Stați și voi afară , cu fetele , prietenii , etc ...

De exemplu eu stau la PC nici 2-3 ore pe zi (maxim 3 ore) , dar mai mult fac mișcare câte 2-3 ore pe zi (fotbal) !

Eu v-am spus DEPENDENȚA nu este bună DELOC , TRĂIȚIVĂ VIAȚA DIN PLIN !

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

WHO WE ARE?

CsBlackDevil Community [www.csblackdevil.com], a virtual world from May 1, 2012, which continues to grow in the gaming world. CSBD has over 70k members in continuous expansion, coming from different parts of the world.

 

 

Important Links