Jump to content
Facebook Twitter Youtube

[Rezolvat]Problema AE


Searing
 Share

Recommended Posts

Nu asa se salveza o imagine in AE , e mult mai complicat .. se vede ca e prima data cand deschizi ae . Ae nu e facut pentru a edita imagini in general , e facut pentru efecte la filme etc .. dar cu ajutorul unor programe gen Virtual Dub poti exporta niste secvente in imagine gif . Cauta pe internet niste tutoriale .

  • I love it 2
Link to comment
Share on other sites

Nu asa se salveza o imagine in AE , e mult mai complicat .. se vede ca e prima data cand deschizi ae . Ae nu e facut pentru a edita imagini in general , e facut pentru efecte la filme etc .. dar cu ajutorul unor programe gen Virtual Dub poti exporta niste secvente in imagine gif . Cauta pe internet niste tutoriale .

Cam ce ar trebui sa caut ca sa-mi dea ce am nevoie?

Link to comment
Share on other sites

CS6 e cam [CENSORED] optimizat , iti trebuie windows de 64biti probabil tu ai de 32(86) , incerca CS4 . Il folosesc de 2 ani si nu am intampinat probleme .

Am windows de 64.

b90d7cf7f02c642514d6534464c89e1c.png

zici ca e mai bun cs4?,dar nu gasesc pentru x64.

Edited by revan
Link to comment
Share on other sites

Salut,nu aştepta ca noi să te ajutăm la fiecare pas,mai depune şi tu un pic de efort,îţi pot oferi o sursă de ajutor aici,sper să gaseşti de ce ai nevoie,dacă nu găseşti încearcă pe google.

Eu nu in zadar am apelat la ajutorul vostru(membrii csblackdevil) pentru a ma ajuta,dar va rog spuneti-mi cum procedez daca vreau sa modific o imagine gif.

Link to comment
Share on other sites

Salut, Searing !

Pentru a face o imagine .gif iti trebuie un program.

pai, si eu daca de exemplu vreau sa fac o imagine gif,sa o editez,sa-i pun un blur,text siin phooshop pot pune,dar niste efecte daca vreau sa pun cum procedez ? ai putea sa ma ajuti cu niste tutoriale facute pentru incepatori(cums a faci sa ploua,sa ninga,cum sa faci sa fie efect de fulger etc.)m-ati ajuta enorm si chiar am nevoie pentru a ma dezolva in compartimentul designului.

Link to comment
Share on other sites

acum ramane doar sa inteleg cum sa fac daca vreau sa fac o imagine gif,sa o editez,sa-i pun un blur, niste efecte(daca e deja gif)trebuie sa-i dau convert intr-o imagine .avi / .mp4 sau cum ?.
In legatura cu videoclipul..
la mine nu e CC rain... V4Q8EGp.png

Edited by Searing
Link to comment
Share on other sites

acum ramane doar sa inteleg cum sa fac daca vreau sa fac o imagine gif,sa o editez,sa-i pun un blur, niste efecte(daca e deja gif)trebuie sa-i dau convert intr-o imagine .avi / .mp4 sau cum ?.

In legatura cu videoclipul..

la mine nu e CC rain... V4Q8EGp.png

Pentru efectul de rain snow etc il poti avea daca ai tarpcode il poti descarca, dar e pe bani $$$. Csblackdevil nu incurajeaza pirateria.

Link to comment
Share on other sites

Pentru efectul de rain snow etc il poti avea daca ai tarpcode il poti descarca, dar e pe bani $$$. Csblackdevil nu incurajeaza pirateria.

Eu de care trapcode am nevoie ? mix,horizon,form,starglow,shine etc.. ? am intalat Trapcode particular si :

AjxIteY.png

 

xTuZtWL.png

Edited by Searing
Link to comment
Share on other sites

 

Pentru efectele respective iti trebuie Cycore FX pentru ae cs 4

 

 

Mulțumesc mult,am rezolvat,să dea domnul sănătate ție și familiei tale!

acum rămîne doar să știu cum să dau import la o imagine gif

când dau import la un gif asta îmi apare : 0a4e1a2ca9912f8ff08122ae10289de6.png

Edited by Searing
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

WHO WE ARE?

CsBlackDevil Community [www.csblackdevil.com], a virtual world from May 1, 2012, which continues to grow in the gaming world. CSBD has over 70k members in continuous expansion, coming from different parts of the world.

 

 

Important Links