Jump to content
Facebook Twitter Youtube

Recommended Posts

Posted
Jurnalista Tracey Spicer lansează o provocare şi dă dovadă de curaj atunci când se dezbracă pe scenă atât de haine, cât şi de prejudecăţi.
 
Trebuie să vezi acest video dacă ţi-ai pus vreuna din întrebările de mai jos:
 
Ce înseamnă să arăţi bine în percepţia societăţii în care trăieşti şi cât timp dedici zilnic acestui aspect?
 
Când e cazul să nu mai pui pe primul loc aşteptările societăţii legate de felul în care arăţi?
 
Cât contează pentru tine să arăţi bine, versus să te simţi bine atunci când ieşi în societate?
 
 
Dacă ţi-a trecut prin minte că petreci prea mult timp aranjându-te, află că o femeie acordă acestui aspect în medie 27 de minute pe zi, iar un bărbat doar o treime din acest timp.
Mai exact, asta înseamnă 3276 de ore din viaţa unei femei şi 1092 de ore din viaţa unui bărbat, timp petrecut pentru a ajunge la standardele fixate de societate.
Trebuie să existe o cale să transformăm acest timp dedicându-l altor tipuri de activităţi. De acord?
 
Tracey propune 3 paşi simpli:
 
1. Notează-ţi cât îţi ia să te aranjezi pe zi, pe săptămână, pe lună
 
2. Gândeşte-te la ce altceva mai folositor ai putea să foloseşti acest timp. Poate vrei să citeşti, să scrii, să meditezi sau să stai cu familia.
 
3. Alege câteva lucruri din „ritualul tău de pregătire” pe care ai putea să le faci în mai puţin timp, sau lucruri la care poţi să renunţi definitiv
 
Nu uita că faci toate astea pentru a trăi mai fericită, mai sănătoasă şi mai productivă!

 

Guest
This topic is now closed to further replies.

WHO WE ARE?

CsBlackDevil Community [www.csblackdevil.com], a virtual world from May 1, 2012, which continues to grow in the gaming world. CSBD has over 70k members in continuous expansion, coming from different parts of the world.

 

 

Important Links