Sari la conținut

Drum roll please… Announcing Achievements!

Postări Recomandate

Ei bine, prieteni, ce călătorie am făcut de când am deschis forumul nostru! Mereu ne-am dat silinta sa va oferim ultimele update-uri in materie de IPBoard si aplicatii captivante.  Furtuna din lunile anterioare a trecut, iar acum privim optimisti catre viitor.

Ce este nou pe CSBD?

Unul dintre obiectivele principale pentru orice administrator de comunitate este să aduca o lumină puternică asupra membrilor sai. De aceea am pastrat ideea badge-urilor, rank-urilor si punctelor insa intr-un mod mult mai optimizat. 

1. Punctele:

• Punctele actuale le puteti castiga in acelasi fel ca si in trecut ( postand topicuri, raspunzand, urmarind alti membrii, reactionand la content etc.)
  • Punctele se folosesc automat doar la crestea in rank. 
  • Am renuntat la portofelul cu puncte din profil.

2. Rank-urile

• Am creat 14 rank-uri (le puteti vedea in poza de mai jos) dar si in profilul vostru.
  • Trecerea de la un rank la altul depinde de numarul de puncte. (inca nu am decis care va fi numarul de puncte pentru fiecare rank in parte, actualul este unul temporar - vedeti intrebarea cu numarul 3) 
  • De fiecare data cand veti creste in rank, veti fi notificati.
  • Fiecare rank are un badge diferit.

3. Badge-urile

• Badge-urile sunt o versiune noua a aplicatiei Trophy&Medals insa integrata in platforma.
  • Se ofera membrilor automat in functie de vizite/vechime/content etc.

As avea cateva intrebari al caror raspuns va trebui sa il gasim impreuna:

1. Ce spuneti daca ne-am intoarce la vechea tema "Deflection"?
  2. Ce culori de baza ati alege pentru tema respectiva?
  3. Pentru fiecare rank in parte care credeti ca ar trebui sa fie numarul de puncte corect?
  4. Credeti ca ar fi ok sa adaugam mai multe rank-uri? Ce denumiri?

Aplicatiile vechi [MembersShop si/sau Trophy&Medals]

Ultimul update m-a facut sa regandesc putin importanta dar si cum vom folosi unele dintre aplicatiile vechi. Daca totul va decurge bine, punctele din MembersShop le vom folosi doar in cadrul sectiunii Design (GFX Pass & Points). Ce parere aveti?

P.S.: Ne aflam in versiune BETA de aceea va cer rabdare si intelegere.

P.S ': Puteți răspunde în oricare limba (engleză sau română)

--------------------------

Well, friends, what a journey we have made since we opened our forum! We have always tried to offer you the latest updates on IPBoard and exciting applications. The storm of previous months has passed, and now we look optimistically to the future.

What's new in CSBD?

One of the main goals for any community administrator is to bring a strong light on its members. That's why I kept the idea of badges, ranks and points, but in a much more optimized way.

1. Points

• You can earn current points in the same way as in the past (by posting topics, answering, following other members, reacting to content, etc.).
  • Points are used automatically only to increase in rank.
  • I gave up my wallet with profile points.

2. Ranks

• We created 14 ranks (you can see them in the picture below) but also in your profile.
  • The transition from one rank to another depends on the number of points. (I still haven't decided what the number of points will be for each rank, the current one is a temporary one - see question number 3)
  • Each time you increase in rank, you will be notified.
  • Each rank has a different badge.

3. Badges

• Badges are a new version of the Trophy&Medals application but integrated in the platform.
  • It is offered to members automatically depending on visits / seniority / content, etc.

I would have a few questions whose answer we will have to find together:

1. What do you say if we go back to the old theme of "Deflection"?
  2. What basic colors would you choose for that theme?
  3. For each rank you think should be the correct number of points?
  4. Do you think it would be ok to add more ranks? What names?

Old applications [MembersShop and / or Trophy & Medals]

The last update made me rethink a little importance but also how we will use some of the old applications. If all goes well, we will use the points in the MembersShop only in the Design section (GFX Pass & Points). What do you think?

P.S .: We are in BETA version, that's why I ask for your patience and understanding.

P.S': You can reply on both languages (English or Romanian)

All the best,

Adi [ak Mr.Love] - administrator of CsBlackDevil Community

badges.jpg.243690fcd774f10a4f376377ae8814f1.jpg

• Ador 13
  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

10 hours ago, Mr.Love said:
  • As avea cateva intrebari al caror raspuns va trebui sa il gasim impreuna:
  3. Pentru fiecare rank in parte care credeti ca ar trebui sa fie numarul de puncte corect?

[Romanian] 

Salut! Am zis să răspund la cele 4 întrebări puse de către tine. 

1. Părerea mea este că nu are rost. De ce? Deoarece este frumoasă această temă care este acum în acest moment. 

2. Este frumos și bine așa cum este acum în acest moment. 

3. Pentru fiecare rank aș dorii să aibe fiecare punctele lui deoarece nu are rost să aibe aproape toate rank urile aceleași puncte, așa că m-am decis ca fiecare rank sa aibe următoarele puncte:

1. Rookie - 250 puncte (nu e puțin, dar fiind deja cu rank ul de Newbie, nu are rost să punem mai mult) 

2. Apprentice - 500 de puncte (de la Rookie este diferență foarte mare, și oricum nu se face atât de ușor dacă este să o luăm logic, îți ia ceva să faci punctele necesare. 

3. Contributor - 750 de puncte (odată cu avansarea în rank trebuie să nu fie diferență mică între rank uri.) 

4. Explorer - 1000 de puncte (este enorm, știu, dar punctele de fac greu și dacă vrei să avansezi în grad trebuie să muncești ca să urci, asta e părerea mea!) 

5. Enthusiast - 1500 de puncte. 

6. Colaborator - 2000 de puncte. 

7. Regular - 2500 de puncte. 

8. Rising Star - 3000 de puncte. 

9. Proficient - 3500 de puncte. 

10. Experienced - 4000 de puncte. 

11. Mentor - 4500 de puncte. 

12. Veteran - 5500 de puncte. 

13. Grand Master 7000 de puncte. 

4. Părerea mea este că nu mai trebuie să mai adăugăm rank uri, sunt destule oricum, dar mă gândeam la schimbarea acestor rankuri pe care le avem în acest moment.. 

Dacă mai este ceva am să revin cu edit in caz ca am alte idei.

[English]

Hello! I said to answer the 4 questions you asked.

1. My opinion is pointless. Why? Because this theme is beautiful, which is now.

2. It is beautiful and good as it is now.

3. For each rank I would like each to have its own points because there is no point in having almost all the ranks the same points, so I decided that each rank should have the following points:

1. Rookie - 250 points (not a little, but being already with the rank of Newbie, there is no point in putting more)

2. Apprentice - 500 points (from Rookie there is a big difference, and anyway it is not so easy if we take it logically, it takes you something to make the necessary points.

3. Contributor - 750 points (with the advancement in the rank there must be no small difference between the ranks.)

4. Explorer - 1000 points (it's huge, I know, but the points are hard and if you want to advance in degree you have to work to climb, that's my opinion!)

5. Enthusiast - 1500 points.

6. Collaborator - 2000 points.

7. Regular - 2500 points.

8. Rising Star - 3000 points.

9. Proficient - 3500 points.

10. Experienced - 4000 points.

11. Mentor - 4500 points.

12. Veteran - 5500 points.

13. Grand Master 7000 points.

4. My opinion is that we don't have to add more ranks, there are enough anyway, but I was thinking about changing these ranks that we have at the moment.

If there is something else I will come back with edit in case if i have new ideas.

Link spre comentariu

1. Ne-ai obisnuit(o zic in sensul bun) sa schimbi temele periodic, deci o schimbare bine-venita.
    1. Galben, ca tot e vara, sau albastru deschis(apa din mare)
    2. Ar putea fi adaugate niste iconite cu colaci de salvare/castele de nisip/un soare(ar fi ceva o reactie in forma de soare acum pe timp de vara sau chiar mai multe forme).. raci dinaia rosii, scoici, ochelari de soare (glumitza: SHAORMA, HAMSII :d )
    1. Pentru fiecare rank sa fie munca dublata fata de cel precedent. Primele 5 rank-uri sa poata fi obtinute de un membru activ(activitatea medie sa fie considerata pe baza unei activitatii formate din aproximativ 10-20 topicuri/raspunsuri zilnice si 15 reactii) in maxim o luna, asta pentru a promova sistemul, iar urmatoarele sa fie din ce in ce mai dificile. Adica drept in perspectiva abia pe la finalul verii(poate chiar dupa el) sa vedem persoane in rank maxim.
    1. Upstart, Grifter, Outlaw, Enforcer, Smuggler, Lieutenant, Boss, Big Boss(gasite pe google)
  • Ador 1
  • Haha 1
Link spre comentariu

1. In my opinion, it would be much better if we back to the old theme "Deflection".  True that innovation for the theme is a necessary factor but for me i prefer the old system of (DC/pointshop)
  2. I personally would like to see the (Orange with Red) because tbh i'm done from this gloomy mood whenever i open CSBD.
  3. Till this second, i don't have any full vision about this new ranking system, but in my opinion before earning any new rank you need to work hard for it (X number of contents/extrar reputation/X number of followers) Same thing with points, I see that @Mindsphere.planification are logical.
  4. Till the moment, i see that those ranks are okay. With time we can analyze how it goes and if it worths new ranks.
Link spre comentariu

1. Ce spuneti daca ne-am intoarce la vechea tema "Deflection"? R: Sincer majoritatea temeleor deflection sunt mai simpatice , parerea mea
  2. Ce culori de baza ati alege pentru tema respectiva? La baza sa aibe un negru bineinteles (csBLACKdevil)
  3. Pentru fiecare rank in parte care credeti ca ar trebui sa fie numarul de puncte corect? aici nu imi dau cu parerea ca nu sunt genu sa ma intereseze punctele , csbd coins etc etc ,eu intru citesc si ies 🙂
  4. Credeti ca ar fi ok sa adaugam mai multe rank-uri? Ce denumiri? Daca ar fi ceva sa ajute pe ceilalti da , dar nu vad rostu , sunt destui de multi in staff , sa isi faca treaba 🙂
  5. Peace >:D<
Link spre comentariu

• 2 săptămâni mai târziu...
On 6/1/2021 at 1:00 AM, Mr.Love said:

Ei bine, prieteni, ce călătorie am făcut de când am deschis forumul nostru! Mereu ne-am dat silinta sa va oferim ultimele update-uri in materie de IPBoard si aplicatii captivante.  Furtuna din lunile anterioare a trecut, iar acum privim optimisti catre viitor.

Ce este nou pe CSBD?

Unul dintre obiectivele principale pentru orice administrator de comunitate este să aduca o lumină puternică asupra membrilor sai. De aceea am pastrat ideea badge-urilor, rank-urilor si punctelor insa intr-un mod mult mai optimizat. 

1. Punctele:

• Punctele actuale le puteti castiga in acelasi fel ca si in trecut ( postand topicuri, raspunzand, urmarind alti membrii, reactionand la content etc.)
  • Punctele se folosesc automat doar la crestea in rank. 
  • Am renuntat la portofelul cu puncte din profil.

2. Rank-urile

• Am creat 14 rank-uri (le puteti vedea in poza de mai jos) dar si in profilul vostru.
  • Trecerea de la un rank la altul depinde de numarul de puncte. (inca nu am decis care va fi numarul de puncte pentru fiecare rank in parte, actualul este unul temporar - vedeti intrebarea cu numarul 3) 
  • De fiecare data cand veti creste in rank, veti fi notificati.
  • Fiecare rank are un badge diferit.

3. Badge-urile

• Badge-urile sunt o versiune noua a aplicatiei Trophy&Medals insa integrata in platforma.
  • Se ofera membrilor automat in functie de vizite/vechime/content etc.

As avea cateva intrebari al caror raspuns va trebui sa il gasim impreuna:

Aplicatiile vechi [MembersShop si/sau Trophy&Medals]

Ultimul update m-a facut sa regandesc putin importanta dar si cum vom folosi unele dintre aplicatiile vechi. Daca totul va decurge bine, punctele din MembersShop le vom folosi doar in cadrul sectiunii Design (GFX Pass & Points). Ce parere aveti?

P.S.: Ne aflam in versiune BETA de aceea va cer rabdare si intelegere.

P.S ': Puteți răspunde în oricare limba (engleză sau română)

--------------------------

Well, friends, what a journey we have made since we opened our forum! We have always tried to offer you the latest updates on IPBoard and exciting applications. The storm of previous months has passed, and now we look optimistically to the future.

What's new in CSBD?

One of the main goals for any community administrator is to bring a strong light on its members. That's why I kept the idea of badges, ranks and points, but in a much more optimized way.

1. Points

• You can earn current points in the same way as in the past (by posting topics, answering, following other members, reacting to content, etc.).
  • Points are used automatically only to increase in rank.
  • I gave up my wallet with profile points.

2. Ranks

• We created 14 ranks (you can see them in the picture below) but also in your profile.
  • The transition from one rank to another depends on the number of points. (I still haven't decided what the number of points will be for each rank, the current one is a temporary one - see question number 3)
  • Each time you increase in rank, you will be notified.
  • Each rank has a different badge.

3. Badges

• Badges are a new version of the Trophy&Medals application but integrated in the platform.
  • It is offered to members automatically depending on visits / seniority / content, etc.

I would have a few questions whose answer we will have to find together:

1. What do you say if we go back to the old theme of "Deflection"?
  2. What basic colors would you choose for that theme?
  3. For each rank you think should be the correct number of points?
  4. Do you think it would be ok to add more ranks? What names?

Old applications [MembersShop and / or Trophy & Medals]

The last update made me rethink a little importance but also how we will use some of the old applications. If all goes well, we will use the points in the MembersShop only in the Design section (GFX Pass & Points). What do you think?

P.S .: We are in BETA version, that's why I ask for your patience and understanding.

P.S': You can reply on both languages (English or Romanian)

All the best,

Adi [ak Mr.Love] - administrator of CsBlackDevil Community

Salut @Mr.Love ! De cand sunt cu fratele meu pe aceasta comunitate vreau sa iti spun ca ne bucuram sa facem parte ca si membrii si ca niste oameni primitivi. 

Am sa iti las aici cateva pareri despre ce ai scris tu aici.

1. Ce spuneti daca ne-am intoarce la vechea tema "Deflection"? : Este ok si tema aceasta pe care o avem acum deoarece este pe negru si nu degeaba se numeste ""Black"", numele comunitatii.
  2. Ce culori de baza ati alege pentru tema respectiva? : Neagra, cum este aceasta!
  3. Pentru fiecare rank in parte care credeti ca ar trebui sa fie numarul de puncte corect? : Cate 500 de puncte diferenta fata de celelalte. Adica 500 de puncte diferenta fata de celelalte. Exemplu Newbie - Rookie 500 puncte, Rookie - Apprentice 1000 puncte, Apprenctice - Contributor 1500 puncte, Contributor - Explorer 2000 puncte, Explorer - Enthusiast 2500 puncte, Enthusiast - Collaborator 3000 puncte, Collaborator - Regular 3500 puncte, Regular - Rising star 4000 puncte, Rising Star - Proeficient 4500 puncte, Proeficient - Experienced 5000 puncte, Experienced - Mentor 5500 puncte, Mentor - Veteran 7000 puncte, Veteran - Grand Master 10000 puncte. De ce? Deoarece se fac prea repede punctele care sunt acum, e diferenta foarte mica, unele sunt egale si nu trebuie sa fie asa, este ok cum am spus eu ca o sa se faca greu dupa si este bine asa. Acum faci repede si treci usor la rankurile de mai sus deoarece punctele nu sunt asa mari, e diferenta mica si de aceea am decis sa se schimbe asa (sunt niste numere aleatorii, daca doresti poti sa pui mai mult). Cam atat!
  4. Credeti ca ar fi ok sa adaugam mai multe rank-uri? Ce denumiri? : dupa parerea mea ar merge si V.I.P, Glorious, si asa mai departe ( nu le am cu rankurile prea bine, dar sunt ok si acestea, doar ca trebuiesc editate punctele si diferenta dintre rankuri, atata tot).

Sper ca ti a placut ideea mea si sper sa o pui la punct, iti multumesc si ne bucuram sa fim aici cu un asemenea STAFF si o comunitate calduroasa! Respect. ❤️

• Ador 1
  • Genial 1
Link spre comentariu

On 6/1/2021 at 5:05 PM, myCro said:
    1. Ne-ai obisnuit(o zic in sensul bun) sa schimbi temele periodic, deci o schimbare bine-venita.

Haha, promit ca e ultima data.

1. Ce culori de baza ati alege pentru tema respectiva?
    1. Galben, ca tot e vara, sau albastru deschis(apa din mare)
    2. Ar putea fi adaugate niste iconite cu colaci de salvare/castele de nisip/un soare(ar fi ceva o reactie in forma de soare acum pe timp de vara sau chiar mai multe forme).. raci dinaia rosii, scoici, ochelari de soare (glumitza: SHAORMA, HAMSII :d )

LGBTQ ? 🤢🤮

1. Credeti ca ar fi ok sa adaugam mai multe rank-uri? Ce denumiri?
    1. Upstart, Grifter, Outlaw, Enforcer, Smuggler, Lieutenant, Boss, Big Boss(gasite pe google)

Not bad. Refac lista

On 6/1/2021 at 5:57 PM, The GodFather said:
  1. In my opinion, it would be much better if we back to the old theme "Deflection".  True that innovation for the theme is a necessary factor but for me i prefer the old system of (DC/pointshop)

Done!

On 6/6/2021 at 1:55 AM, bolfosu said:
  1. Credeti ca ar fi ok sa adaugam mai multe rank-uri? Ce denumiri? Daca ar fi ceva sa ajute pe ceilalti da , dar nu vad rostu , sunt destui de multi in staff , sa isi faca treaba 🙂

Nu vorbeam de rank-urile staff-ului.

On 6/19/2021 at 8:48 PM, f l o r i n said:

@Mr.Love mereu mi-a placut Deflection, simpla tema, dar activeaza te rog 'Fluid View' pentru ca pe 4k se vede foarte urat

Este. Spune-mi cum se vede acum.

• Ador 5
  • Like 1
Link spre comentariu

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

• Creează nouă...

Informații Importante

By using this site, you agree to our Termeni de Utilizare.